Старим тут не місце: 7 нових смартфонів
Знайомимося з моделями Palm, Vsmart Live, TCL Plex, realme XT, Motorola one action, Xiaomi Mi 9 Lite, Honor 9X.
Ця осінь видалася врожайною на нові імена на ринку смартфонів. Там, де, здавалося б, уже давно і міцно панують відомі бренди, знайшлося місце і зухвалим новачкам, у яких є всі шанси уникнути їх помилок «старших». Що подвійно дивно, серед них є і далеко не китайські компанії.
В середньому сегменті стало по-справжньому спекотно: топові технології на кшталт безлічі камер, спритних процесорів і швидкої зарядки спустилися в середній сегмент, і тепер тут йде потужна боротьба, де на одному демпінгу далеко не заїдеш. Схожість характеристик змушує виробників шукати особливі боку своїх дітищ.
Palm
Колись відома марка Palm, що випускала як їх ще називали комунікатори. Це були дідусі сучасних смартфонів за всіма параметрами, але головне - вони задали тренд на верховенство екрану як основного елементу управління.
Модель свіжого смартфона називається точно так же. За розмірами новинка нагадує пачку жуйки або сірникову коробку. На тлі 150-200 г ваги великих смартфонів цей при своїх 62 г відчувається як щось невагоме. Логічне запитання: навіщо подібний девайс в 2019 році з його очевидним трендом на великі діагоналі екранів? В Palm відповідають так: в першу чергу для цифрового Детокс. Ні, відмовлятися від зв'язку повністю ніхто не змушує: без сімки девайс працювати не буде. Але скоротити потоки розважального контенту і повідомлень цілком реально. Для цього тут програмно заведений спеціальний режим. Будь-які сценарії, де вага і розмір мають значення: активний спорт (включаючи водний), час з сім'єю, в кінці кінців - телефон для дитини.
У Fortnite на таке не порубати, і в інстаграмі НЕ залипнеш, зате на зв'язку будеш. В іншому операційка Palm - це повноцінний Android: тут є всі сервіси Google і Play Market. Робити замітки, вносити нескладні правки в текстах або презентаціях, працювати з диктофоном, календарем, Google Fit і тому подібними речами тут не складає труднощів - для того Palm і створений. А ігри, кіно, музику та іншу доповнену реальність можна залишити «дорослим» телефонами.
Vsmart Live
Це, мабуть, самий раптовий новачок. В'єтнамська компанія - VinSmart Research & Manufacturer Joint Stock Company - це дочірня компанія величезного холдингу VinGroup, який, будучи місцевої ACME (a company that makes everything), генерує два з гаком відсотки ВВП країни. Півтора роки тому VinSmart почала робити смартфони нижнього і середнього сегментів на власному заводі холдингу, плануючи використовувати цей момент як одна з конкурентних переваг. Іншим таким можна назвати наявність екосистеми пристроїв (як це прийнято сьогодні, телевізори, розумні датчики і т.д.), а також наявність полігону для тестування новинок у вигляді цілого В'єтнаму.
Вершина лінії смартфонів бренду на сьогодні - модель Vsmart Live, що йде поперек азіатських шаблонів, зокрема, за рахунок партнерства з виробником процесорів Qualcomm. Це вже заявка на вищу лігу, в тому числі і за рахунок потенціалу спільними зусиллями пізніше випустити 5G-апарат. До такої можна віднести і AMOLED-дисплей, під який вбудований датчик відбитка пальця. Всередині у Live також варто тріо камер - на 48 Мп (F / 1.7), на 5 Мп (F / 1.9) і камера з широким кутом на 8 Мп (F / 2.2) - і батарея на 4000 мАч. Останній момент обіцяє вже близько півтори доби роботи - за рахунок належної оптимізації роботи софта і заліза.
TCL Plex
Велика китайська корпорація, що володіє брендами Alcatel і Blackberry. Як козирі тут збираються використовувати власний досвід другого за величиною світового виробника телевізорів, розвинену екосистему пристроїв аж до зубних щіток, а також доступ до технологій 5G і гнучких екранів.
В області звичних смартфонів нас чекає модель TCL Plex - апарати середнього сегмента будуть виходити саме під материнським назвою. Інженери попрацювали над IPS-дисплеєм, додавши йому стероїдів у вигляді власного чіпа NXTVision. Він попередньо обробляє зображення, зокрема автоматично підтягує SDR відео в HDR, насичує кольори, підвищує чіткість і контрастність та робить багато чого ще. Камер у новинки три: основний 48-Мп модуль від Sony, другий - для зйомки в умовах низької освітленості, а третій 16-Мп об'єктив - ширококутний на 123 градуси. Є режим зйомки відео в форматі 4К і уповільненої - з частотою 960 кадрів в секунду. Інша особливість моделі, не помічена поки у інших, - «четирьохпотоковий» bluetooth. Смартфон можна з'єднати одночасно з чотирма бездротовими пристроями і влаштувати щось на зразок сурраунд по периметру кімнати або танцполу.
realme XT
Ця марку є складовою частиною величезної китайської корпорації BBK, проте позиціонує себе як самостійного гравця, що перейняли частину експертизи і складальних потужностей марки Oppo. За заявами компанії, це дозволило істотно підвищити контроль якості в порівнянні з аутсорс-заводами на кшталт відомого Foxconn, де роблять в тому числі айфони.
realme XT - рідкісна на ринку модель з камерою на 64 Мп, що дає дозвіл фото в співвідношенні 9216х6912 пікселів. Цілком можна роздрукувати на півстіни. Цього дозволяє досягти фотомодуль Samsung GW1 - він на третину більше, ніж у випадку з 48-Мп камерою. В ході зйомки чотири пікселя тут об'єднуються в один, і при показнику світлосили F / 1.8 шість лінз дають вельми пристойний результат з претензією на кадри флагманських смартфонів. Окреме розвага - камера для макрозйомки, яка дозволяє робити знімки з відстані 4 см від об'єкта.
У realme XT програмно реалізували темний режим екрану. Проведені недавно на яблучному конкурента досліди показали, що він здатний зберегти до 30% заряду батареї. Остання здатна зарядитися до 55% за 30 хвилин, причому виробник заявляє, що за рахунок високого рівня струму і низького рівня напруги можна включати ігри прямо під час зарядки.
Motorola one action
Якщо ви не особливо слідкуйте за цікавими пригодами ІТ-брендів, то щодо «мотороли» треба запам'ятати головне: смартфони під цим лого знову звуться повністю - Motorola, а не Moto, як раніше. Свіжий претендент на місце в кишенях молодих користувачів - модель Motorola one action.
Чому молодих? Тому що головна особливість апарату - в ширококутної камери, що працює на пару з софтом. В результаті можна знімати горизонтальне широкоформатне відео, навіть якщо спочатку смартфон сидів в руці вертикально - це справжній порятунок для тих, кому складно утримувати «трубку» між мізинцем і вказівним пальцем, а також для очей всіх тих, хто потім дивиться на результати зйомки. Motorola one action - гідний представник середнього сегмента з Full HD + екраном діагоналлю 6,3 дюйма і батареєю на 3500 мАг.
Xiaomi Mi 9 Lite
Часом здається, що все нові пристрої від Xiaomi служать лише одній меті - нервувати і стимулювати конкурентів. Недавній стартап буквально днями потрапив на сьоме місце рейтингу Future 50, складеного Boston Consulting Group з метою відзначити світові компанії з перспективами довгострокового розвитку.
Xiaomi Mi 9 Lite, полегшена версія флагмана Mi 9, отримала фронтальну камеру для Селфі на цілих 32 Мп, при цьому основна камера йде з трьома фотомодуля. Серед останніх один - на 48 Мп, другий - ширококутний на 118 градусів, а третій відповідає за визначення глибини об'єктів і дозволяє робити ефект розмиття фону. Крім того, новинка оснащена вбудованим в екран сканером відбитків пальців і батареєю на 4030 мАг. Софт-розробники доповнили функцією AI Skyscaping: вона знаходить в кадрі небо і перетворює похмурий пейзаж в яскравий сонячний день. Для цього штучний інтелект системи навчили на 100 тис. Фотографій із зображенням неба.
Honor 9X
Ця модель в двох варіаціях з двома або трьома основними камерами.
Наприклад, в тих випадках, коли критичний розмір екрану: у Honor 9X діагональ практично підібралася до 7 дюймів, селф-камера при цьому ховається в механічному перископі, щоб не заважати зображенні.
Модель з подвійною основною камерою йде в комплекті з NFC-чіпом, в той час як варіація з потрійною камерою позбавлена його. Але зате має ширококутним об'єктивом. З батареєю у Honor стабільний порядок - вона тут 4000 мАг. Крім того, система підтримує карти пам'яті до 512 Гб. Збережений в Honor 9X і роз'єм для навушників на 3,5 мм.